Flor Azul - Klinika Akupunktury, dr. Maria Czekaj - ilustracja do artykułu: Dlaczego warto spróbować akupunktury

Dlaczego warto spróbować akupunktury?

Wiele się mówi o tym, iż większość chorób ma swoje źródło w niewłaściwej diecie i braku odpowiedniej ilości ruchu. Niemalże każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że złe nawyki żywieniowe prowadzą do niedożywienia lub zatrucia organizmu, co w połączeniu z brakiem gimnastyki jest prostą drogą do rozwoju wielu dolegliwości i chorób. Wciąż jednak przykładamy zbyt małą wagę do roli naszego umysłu i stanu emocjonalnego w procesach zdrowotnych. Jest to nowy paradygmat w świecie zachodnim, a dobrze już znany na wschodzie, że nasze myśli i skumulowane emocje są w stanie znacząco wpływać na powstawanie chorób w naszym organizmie jak i też odpuszczanie i uzdrawianie własnych myśli i emocji jest w stanie wspomóc leczenie wielu schorzeń.

Jemy nieregularnie, w pośpiechu i często niezdrowo. Pracujemy dużo i ciężko, nie mając czasu na odpoczynek, a gdy już go mamy nie potrafimy odpoczywać. Jesteśmy zestresowani, zmartwieni, ciężko nam się oddycha i nie umiemy zatrzymać gonitwy myśli przed snem. Rzadko kiedy coś nas cieszy, często narzekamy i czujemy się źle. Do tego chorujemy, coś nas boli, martwimy się o swoją przyszłość. Schorzenia pojawiają się, gdy odchodzimy od naturalnego rytmu funkcjonowania naszego organizmu i zaburzamy naszą równowagę emocjonalną i psychiczną.

Bardzo bym chciała dodać Państwu otuchy i podzielić się tym czego doświadczyłam i nauczyłam się w swoim życiu. Najważniejsze jest zachowanie równowagi we wszystkim co robimy. Odbudowanie swojego zdrowia i odzyskanie dobrego samopoczucia nie następuje w jednej chwili. Jest to proces. Zaczyna się on na wyeliminowaniu negatywnych składników z naszej diety oraz na jak najlepszym dopasowaniu diety do naszego stanu zdrowia. Ważne jest równoważenie wielogodzinnego wysiłku zasłużonym odpoczynkiem. Tak samo jak uczymy się pracować należy uczyć się odpoczywać naprawdę. Ponadto możemy poszukać odpowiedniej dla nas dyscypliny sportu, czyli takiej która będzie dla nas bezpieczna, a zarazem będziemy ją wykonywać z chęcią i radością. Jeśli nasz stan zdrowia nie pozwala na uprawianie żadnego sportu lub nic dla siebie nie znajdujemy wystarczą regularne wyjścia na powietrze i spacery. Chodzenie to też aktywność fizyczna. Dodatkowo musimy przemyśleć skąd biorą się nasze negatywne myśli i emocje, stres, zdenerwowanie, smutek i spróbować uzdrowić nasze podejście, nasze relacje z bliskimi i z ludźmi w pracy. Jednym ze sposobów pielęgnowania zdrowia jest zwrócenie się ku naturze. Obserwacja naturalnych procesów i transformacji w przyrodzie może być źródłem wielkiej wiedzy oraz pomaga zaakceptować zmiany także w naszym życiu. Przyroda podpowiada nam jak żyć, co jeść, kiedy jeść, kiedy być aktywnym a kiedy odpoczywać.

Bardzo polecam każdemu, aby próbował zmienić coś na lepsze w swoim życiu. Szukajcie Państwo pomocy i rad u innych, aż znajdziecie coś dla siebie. Można udać się do lekarza, do psychologa, fizjoterapeuty, masażysty, osteopaty, akupunkturzysty, dietetyka czy trenera personalnego praktycznie każdej dyscypliny sportu jaką sobie wybierzemy. Ja szczególnie zachęcam Państwa do spróbowania akupunktury.

Zajmuję się tradycyjną medycyną wschodu, która obejmuje różne specjalizacje takie jak akupunktura, moksybucja, bańki chińskie, masaż Gua Sha. Terapie te charakteryzują się holistycznym podejściem do zdrowia, a ich głównym celem jest przywracanie równowagi w organizmie. Akupunktura to sztuka leczenia chorób, która służy ludzkości już od tysięcy lat. Można ją stosować przy różnych dolegliwościach. Zapraszam do siebie wszystkich, którzy chcą odbudować swoje zdrowie i przywrócić swojemu ciału równowagę.

Nauczyć się dbać o siebie to wyzwanie człowieka XXI wieku, który inwestuje w pracę zawodową, wykształcenie, inteligencję i rozwiązania technologiczne, jednak często nie potrafi prawidłowo oddychać, spać głęboko, zdrowo trawić posiłek, poruszać się bez problemu i spokojnie reagować na wydarzenia dnia codziennego.